Спортните новини: Днес (7) | Вчера (28)
Ботев видя сметката на македонци
Автор: Екип Plovdiv24.bg 16:18 / 13.02.2017Коментари (0)3162
©
Юношите на Ботев до 15 години стартираха с класически успех участието си на Балканика къп 2017. "Жълто-черните" се наложиха с 3:0 над връстниците си Работнички (Скопие) на изкуствения терен в Сандански.

Двата тима не направиха особено атрактивен мач, като заложиха на здравите сблъсъци и единоборствата, които преобладаваха в по-голяма част от игровото време.

През първата част голове не паднаха, а момчетата на Иван Гешев се отчетоха с няколко сериозни пропуска. От своя страна македонците разчитаха на статични положения, които бяха отразени от отбраната на "канарчетата".

През второто полувреме наставникът на пловдивчани извърши няколко промени в състава си и това даде нужния резултат. В 40-ата минута Никола Райчев пое топката по левия фланг и центрира към Аспарух Славов, който от близка дистанция откри резултата.

Последваха няколко ситуации пред вратата на "жълто-черните", но в 50-ата минута след центриране от ъглов удар Венцислав Богданов с глава удвои аванса на ботевистите.

Само две минути по-късно Георги Трифонов, който днес празнува своя 15-и рожден ден, си направи подарък и с глава оформи крайното 3:0.