Марица тресна тима на Явор Въндев и Николай Манчев
Автор: Екип Plovdiv24.bg 11:58 / 19.02.2017Коментари (0)4040
© ФК Марица
ФК Марица победи с 3:1 състезаващия се в Трета лига - Югозападна група тим на Свобода (Пещера) в контролна среща, играна на терена в пловдивското село Войсил.

Проверката бе последна за зимния подготвителен период на жълто-сините, в който те постигнаха 4 победи и записаха 3 загуби, дошли от тимове във Втора лига.

В състава на Свобода се състезават бившият капитан на Локо (Пд) Явор Въндев, както и бившият капитан на Ботев (Пд) Николай Манчев.

Иван Гендов изведе маричани напред с гол в 20-ата минута. До края на първата част резултатът се запази, въпреки че пловдивчани имаха и други възможности за гол.

През втората част отново Марица беше водещият отбор. Голмайсторът на тима през есента Венцислав Гюзелев удвои в 60-ата минута, след като реализира от дузпа.

В 86-ата минута съставът от Пещера върна едно попадение, но в 88-ата с втория си гол в мача Иван Гендов оформи крайното 3:1.

През следващата седмица отборът на Марица ще се подготвя за срещата с Верея-2. Двубоят е от първия за пролетния полусезон кръг в първенството на Трета лига - Югоизточна група и ще се играе на 25 февруари, от 14:30 часа, на стадион "Марица" в Пловдив.

Марица: Илия Николов, Алил Кардашев, Мирослав Пушкаров, Самер Алхусейн (Светлозар Барашки) , Димитър Хубинов, Красимир Иванов - капитан, Борислав Караматев, Георги Арабаджиев, Венцислав Гюзелев, Аян Садъков (Тодор Иванов), Иван Гендов