Спортните новини: Днес (0) | Вчера (21)
11 секунди не стигнаха на Академик (Пд) да удари отново шампиона
Автор: Екип Plovdiv24.bg 11:07 / 26.02.2017Коментари (0)2629
© НБЛ
Лукойл Академик взе с много пот и усилия до последната секунда домакинството си на Академик Бултекс 99 Пловдив. Шампионите спечелиха в своята зала в Правец с 82:80.

Това бе повторен дебют за напусналия пловдивския тим Димитър Димитров, който игра 20 минути и наниза 7 точки за домакините.

Лукойл Академик успя да поведе бързо със 7-3, но след пловдивчани влязоха в ритъм и взеха частта с 23-18. През втората четвърт силите бяха изравнени и на няколко пъти двата отбора разменяха водачеството си. Така на полувремето резултатът бе равен при 40-40.

След завръщането си на терена "студентите" поеха нещата в свои ръце и поведоха. Момчетата на Асен Николов нямаха намерение да се отказват и след 30 минути игра в Спортния комплекс в Правец таблото показваше 59-55 в полза на домакините.

Шампионите започнаха заключителните минути със серия 7-0 и напарвиха преднината си двуцифрена. Пловдивчани обаче реализираха две успешни тройки и намалиха пасива си, но след това Лукойл Академик си върна с два поредни коша и отново имаха аванс от 8 точки.

След тройка на Бачев обаче, гостите все още се държаха в мача и имаха шанс за обрат. Последва размяна на точки и при оставащи 11 секунди срещата започна отначало, тъй като Бачев изравни за 79-79.

Въпреки това тимът на Тони Дечев запази самообладание и успя да измъкне победата при крайното 82-80.

Академик Бултекс 99 записа 23 точки от грешки на противника срещу само 16 за шампионите. Класата на Лукойл Академик си пролича в подкошието, където реализира цели 52 точки срещу едва 36 за пловдивчани.

Две плюс имаха гостите при бързата атака за 18-16, докато резервните състезатели на Тони Дечев се отчетоха с 20 точки, тези на Асен Николов отбелязаха само 3.

Максим Корниенко стана най-резултатен за шампионите с 19 точки. Стив Зак записа пореден дабъл-дабъл от 17 тички и 10 борби, а 16 точки итбеляза Дани Гибсън.

За пловдивчани Милорад Шутулович вкара 23 точки, Джордан Семпъл регистрира дабъл-дабъл от 16 и 10 борби, Васил Александров добави 15 точки, а Васил Бачев - 12.

В следващия XX кръг на НБЛ Виваком шампионите посрещат у дома Балкан, а пловдивчани ще почиват.