Ботев избяга на 3 точки от Локо след бой над Левски
Автор: Екип Plovdiv24.bg 17:51 / 06.05.2017Коментари (0)3763
©
Ботев (Пд) победи с 2:0 Левски (Карлово) в среща от 19-ия кръг на Югоизточната елитна юношеска група до 15 години. Двубоят се игра на стадиона в Карлово и бе изгледан от около 50 зрители.

Наставникът на "жълто-черните" Иван Гешев даде почивка на националните си състезатели и ги пусна в игра през втората част. Заради контузии мача пропуснаха Мартин Манев и Атанас Стоименов.

В 10-ата минута Томислав Георгиев центрира от ъглов удар на задна греда, където непокрит бе оставен Венцислав Богданов, но последвалият удар с глава не намери целта.

В 12-ата минута "жълто-черните" изпълниха късо корнер, Даниел Иванов изсипа към наказателното поле, където Мерт Салимехмед изпревари защитник и с удар в близкия ъгъл откри резултата - 1:0.

В 20-ата минута Георги Трифонов пусна отличен извеждащ пас към Петър Итов, крилото пое кълбото и шутира, но стражът се намеси добре и изби. Две минути по-късно Трифонов засече с глава центриране на Никола Райчев, но топката мина далеч от целта.

Второто полувреме стартира по идентичен начин и в 7-ата минута след почивката "канарчетата" отново ликуваха. Томислав Георгиев получи топката пред наказателното поле и стреля, кълбото се отклони от тялото на защитник и влетя неспасяемо във вратата - 2:0.

След това попадение пловдивчани успокоиха играта и спокойно доиграха срещата. В 57-ата минута Мартин Иванов залъга защитник и стреля от 20 метра, а ударът мина на метър над гредата.

В 63-ата минута Дани Иванов изпълни късо корнер към Иво Казаков, който се обърна и след като преодоля играч в "синьо" стреля в близкия ъгъл, но топката се удари във външната страна на мрежата.

В последната минута домакините бяха близо до почетен гол, но Мартин Панев блокира удар от близка дистанция.

С постигната победа Ботев се утвърди на първото място в класирането, като "канарчетата" имат три точки повече от втория в таблицата - Локомотив.