Исторически момент! Камбуров изпревари Бонев, Локо тресна Левски
Автор: Екип Plovdiv24.bg 21:48 / 12.05.2017Коментари (24)14087
Локомотив победи Левски с 2:1 в мач от 32-ия кръг на Първа лига (първа шестица), който се игра на Лаута, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Двубоят ще се запомни с историческия гол на капитана Мартин Камбуров.

Императора вкара за 1:0, като това бе негово 186-о попадение в родния елит. Така той зае еднолично 4-о място във вечната класация на най-добрите наши реализатори и изпревари именно другата голяма легенда на черно-белите Христо Бонев - Зума, който има 185 гола.

Още във 2-ата минута Левски направи уникален пропуск. Франсис Нар стреля от границата на наказателното поле, но Илко Пиргов изби. Топката обаче стигна до Божидар Краев, който сам срещу стража стреля право в него.

След това дойдоха опасните ситуации пред вратата на гостите. В 16-ата минута Дани Кики се озова на стрелкова позиция и шутира силно с левия крак, но топката срещна тялото на Давид Яблонски.

Четири минути по-късно Дани Кики и Мартин Камбуров направиха двойно подаване и капитанът на "смърфовете" излезе сам срещу вратаря, но стреля слабо и Кръстев изби.

В 23-ата минута Димо Бакалов центрира от фланга и намери Мартин Камбуров, който засече с глава, но над вратата.

В 32-ата минута Локо откри резултата. Димо Бакалов получи пас по левия фланг и напредна. Последва центриране към малкия пеналт, където Мартин Камбуров засече с крак за 1:0.

Пет минути преди почивката бившият "смърф" Мехди Бурабия отправи силен удар и топката срещна напречната греда.

Левски се върна в мача в 56-ата минута след статично положение. Мехди Бурабия изпълни перфектен фаул с десния крак, при който топката прехвърли стената и влезе в горния десен ъгъл на вратата на Илко Пиргов.

Локо изкова победата в 64-ата минута. Това стана след центриране от корнер. Давид Яблонски изчисти слабо и точно на крака на Стефан Йевтоски. Македонецът с бомбен шут от границата на наказателното поле щеше да скъса мрежата за 2:1.

Илко Пиргов, Пламен Крумов, Кирил Котев, Павел Виданов, Иван Горанов, Веселин Марчев, Димо Бакалов, Пауло Серджо (54 - Стефан Йефтоски), Парвиз Умарбаев (87- Димитър Везалов), Дани Кики (82- Дино Мартинович), Мартин Камбуров.