Спортните новини: Днес (19) | Вчера (23)
Отборите на АПФК Пловдив и ЛАОС останаха в елита
Автор: Екип Plovdiv24.bg 12:42 / 06.07.2017Коментари (0)3231
© ГФЛ
Отборите на АПФК Пловдив и ЛАОС успяха да запазят мястото си в ШАНС 2000 ВИСША ЛИГА за сезон 2017/2018. Това стана, след като двата тима спечелиха баражите с представители на отбори от втора дивизия.

Двата тима минаха по доста различни пътища в постигане на целите си. АПФК Пловдив се измъчи максимално срещу Bohemians - отборът, който с всяка изминала година израства все повече и повече.

"Небесно-сините" поведоха в резултата с 3:0 в края на полувремето и вече виждаха себе си сред най-добрите отбори, когато Емил Стоев, Стоил Фърцов, Петър Кузманов и компания се развихриха и доведоха нещата до пълен обрат. Стигна се до 5:3.

Пет минути преди края "бохемите" успяха да върнат едно попадение и да накарат "полицаите" да потреперят в последните минути. С големия си опит и самоувереност, все пак "черно-жълтите" не позволиха повече изненади в срещата и ден преди професионалния си празник си направиха подарък, осигурявайки си място в елита и през следващия сезон.

Доста по-лесно ЛАОС подпечата визите за ШАНС 2000 ВИСША ЛИГА. Макар и "младежите" да поведоха в резултата рано-рано в двубоя, Николай Дойчев взе инициативата в свои ръце и след 4 негови попадения нещата стигнаха до 6:1 в полза на "черните".

Още в средата на второто полувреме срещата се доиграваше, което свали концентрацията на ЛАОС и Младежка 1 върна две попадения, но прекалено късно за нещо повече от загуба с 6:3.

Сега вече всички въпросителни около състава на ШАНС 2000 ВИСША ЛИГА са изчистени и на 22/23 август 2017 година следва да започнат следните 16 отбора: VIP DENT, КЦМ 2000 ГРУП, ИМХОТЕП, АКВА БИЛД, ИНФИНИТ ЕНЕРДЖИ, ФК Даяна, Тарос Трейд, Пълдин Атлетик, СИНИ ОРЛИ, Балканска Гозба, AFC Cvet Junior, Ф.К. ОАЗИС, АПФК Пловдив, Лаос, FC Fighters и Трада Дизайн.