Спортните новини: Днес (0) | Вчера (28)
Нови големи постижения на ШК Пловдив на международен фестивал
Автор: Екип Plovdiv24.bg 12:33 / 14.07.2017Коментари (0)1513
Шахматен клуб Пловдив завоюва три купи и четири медала от престижния международен Фестивал "Надеждите на света".
В турнира по класически шах, Ивайло Кирилов завоюва купа и златен медал - до 14 години, с впечатляващият резултат 8,5 точки от 9 възможни. В същата дисциплина, но при 10 годишните Симеон Тодев надделя над конкурентите си и завоюва първото място за трета поредна година.

В атрактивната дисциплина "Шах на Фишер" - в която местата на фигурите се определят от компютър и така се изключва теоретичната подготовка с компютър - се игра общ турнир от 8 до 14години.

В турнира "Шах на Фишер", Симеон Тодев доказа своя талант и шахматни знания, победи много какички и батковци с по - голям рейтинг от неговия и грабна първото място в генералното класиране. Тук другият представител на ШК Пловдив - Ивайло Кирилов спечели сребърен медал при 14 годишните момчета.

Днес продължава отборната надпревара във фестивала "Надеждите на света". Отборът на ШК Пловдив в състав - Ивайло Кирилов, Галя Читакова, Симеон Тодев и Драгомир Вълчев е водач във временното класиране и играе решаващ мач за първото място.

Маричанки вдигат пред Общината двете спечелени купи този сезон
Отдавна не беше се случвало! Без глоби за Локо и Ботев след мачовете от 30-ия кръг
Безплатни тренировки и много награди на празник в район "Тракия"
Кметът на "Тракия" откри международен турнир по джудо с над 730 участници
Крумовград с нов отговор: Някой щеше още да храни отбора с кренвирши и лютеница, ако не бяхме инвестирали в Арда