Локо отпадна нелепо за Купата след продължения
Автор: Екип Plovdiv24.bg 19:55 / 25.10.2017Коментари (36)14032
Локомотив Пловдив приключи участието си в турнира за Купата на България. Това стана факт, след като черно-белите загубиха нелепо от Славия с 1:2 след продължения в 1/8-финален двубой, който се игра на националния стадион "Васил Левски" в София.

В редовните 90 минути срещата приключи 1:1. Чигози Мба (35) вкара за домакините, а Веселин Марчев (59) бе точен за черно-белите. Победният гол за Славия падна в 117-ата минута и бе дело на Галин Иванов.

Славия откри резултата в 35-ата минута. Емил Мартинов отправи изстрел, при който топката рикошира в гредата. Последва меле, където най-съобразителен се оказа Чигози Мба, пратил топката в мрежата с шут от границата на пеналта - 1:0.

В 59-ата минута "смърфовете" се върнаха в мача с изравнително попадение. Веселин Марчев напредна, преодолявайки един бранител на Славия, стигна до границата на пеналта и с прецизен удар изненада вратаря Антониос Стергиакис за 1:1.

Четвърт час преди края футболистите на Славия имаха претенции за дузпа, но такава не бе отсъдена от главния съдия Никола Попов.

В 77-ата минута Дино Мартинович стреля точно, но Стергиакис изби в корнер. Една минута след това капитанът Пламен Крумов центрира от десния фланг в наказателното поле, където Пламен Николов засече с глава, но сантиметри в аут.

Локо пропусна златен шанс за втори гол в 114-ата минута. Дино Мартинович се озова сам срещу вратаря на Славия, но шутира силно над гредата в аут. Собственикът на черно-белите Христо Крушарски се хвана за главата и близо 3 минути стоя в ложата, но с гръб към терена.

Само 3 минути по-късно домакините стигнаха до скъпоценния втори гол. Той бе дело на Галин Иванов, който направи добавка след удар на Иван Минчев и спасяване на вратаря Мори Диао.