Спортните новини: Днес (10) | Вчера (18)
Кузманов изпусна 3 сетбола и приключи чудесното си представяне в Перу
Автор: Екип Plovdiv24.bg 11:24 / 28.10.2017Коментари (0)1969
©
Пловдивският тенисист Димитър Кузманов - Мико изигра пореден силен мач, но отпадна на четвъртфиналите на чалънджъра на червени кортове в Лима (Перу) с награден фонд 50 000 долара.

Мико отстъпи с 6:7(3), 3:6 на поставения под №5 Марко Чекинато (Италия), който е №108 в световната ранглиста. Срещата продължи 1 час и 44 минути, а Кузманов имаше много добри шансове за успех и в двата сета.

В първата част националът на България направи пробив и после го затвърди за 5:2. Още в следващия гейм пловдивчанинът имаше два сетбола, но ги пропиля, а после беше и пробит.

В десетия гейм той имаше още една точка за спечелване на частта, но отново не успя. В последвалия тайбрек Чекинато спечели с 7:3 точки.

Вторият сет започна с брейк на Мико. Италианецът го върна за 3:3, а след това направи още един пробив за 3:5 и после затвори мача.

Преди това поражение Димитър Кузманов записа пет победи в Лима. Той започна от квалификациите, където отстрани Хуан Игнасио Лонгредо от Аржентина и боливииците Федерико Зебалос и Хуго Делиен.

В първия кръг на основната схема Кузманов елиминира след тричасова битка Марсело Алеваро от Салвадор. След това Мико елиминира и поставения под №4 Роберто Карбалес Баена (Испания), който е №99 в света.