Спортните новини: Днес (0) | Вчера (19)
Академик не успя да спре хегемона в родния баскетбол
Автор: Екип Plovdiv24.bg 11:12 / 05.11.2017Коментари (0)3440
© НБЛ
Академик Бултекс 99 Пловдив изигра мъжки мач пред пълните трибуни в комплекс СИЛА, но бе надигран след почивката и загуби с 66:81 /26:15, 18:21, 12:25, 10:20/ от шампиона Лукойл Академик.

Домакините направиха много силно първо полувреме, в което вкара 7 тройки от 14 опита срещу само 3 на гостите. След почивката обаче Лукойл Академик заигра агресивно в защита, взе решаващ превес в далечната стрелба и обърна мача, а домакините така и не можаха да отбележат от зоната за трите точки, докато шампионите завършиха с общо 10 тройки за срещата.

Първата четвърт бе изключително зрелищна. Домакините започнаха много силно и поведоха със 7:4 чрез Шакир Смит, Юмипиг и тройка на Дурчев. Гостите се съвзеха и дори поведоха с 10:9, но силната игра и стрелба на Шакир Смит, Юмипиг и Дурчев отново изведе домакините с едни гърди напред.

До средата на втората четвърт гостите стопиха пасива си до 4 точки след няколко безрезултатни атаки на домакините, но пловдивският тим не изпусна инициативата и към края отново дръпна след силни изяви на Юмипиг.

След почивката гостите заздравиха защитата, коригираха мерника си и до средата на третата четвърт поведоха с 47:46, като позволиха на Академик Бултекс 99 да отбележи само 2 точки. Точната далечна стрелба продължи и само за третата четвърт Лукойл Академик наниза 5 тройки срещу само 3 за цяло първо полувреме.

В крайна сметка гостите обърнаха развоя в своя полза и се оттеглиха с 5 точки аванс преди последната четвърт. В нея доминацията и точната стрелба на гостите продължи, към края мачът се изнерви, но шампионите удържаха аванса си.

Най-резултатен за Академик Бултекс 99 бе Айзея Юмипиг с 21 точки, Шакир Смит и Мартин Дурчев вкараха по 15, Маодо Нгурайн се отчете с 10 точки и 12 борби.

Пепър вкара 18 точки за шампионите, Нокс се отчете с 15 точки и 12 борби, Христо Николов и Асен Великов отбелязаха по 11.