Спортните новини: Днес (0) | Вчера (19)
Академик с драматична първа загуба в Балканската лига
Автор: Екип Plovdiv24.bg 08:44 / 09.11.2017Коментари (0)2782
©
Академик Бултекс 99 записа първа загуба в Балканската лига. Отборът на Асен Николов загуби като домакин на Рилски спортист с 82:85 /21:25, 23:21, 20:18, 18:21/ в изключително равностоен мач. В двубоя от шампионата на НБЛ преди броени дни домакините спечелиха след продължение.

Сега отново имаше страхотна драма в края, но победата отиде при гостите. Сред пловдивчани се почувства отсъствието на контузения център Маодо Нгурайн, което позволи на Рилски да овладее подкошието. Също така в последната четвърт гостите успяха да неутрализират далечната стрелба на Академик Бултекс 99.

Първата четвърт бе равностойна с лек превес на Рилски спортист. В началото на втората самоковци дръпнаха още и в един момент разликата в тяхна полза набъбна на 10 точки. Домакините се върнаха в мача с 4 тройки - по две на Айзея Юмипиг и Шакир Смит. Така на почивката двата тима се оттеглиха с аванс от 2 точки за Рилски спортист.

След антракта двубоят продължи да бъде много равностоен и никой не успя да се откъсне, като преди последната четвърт резултатът бе равен - 64:64. Неточна стрелба в решаващи моменти от линията на наказателния удар /60 процента успеваемост за целия мач/ доведе до аванс от 5 точки на гостите 4 минути преди края.

С добра защита и кошове на Ваклинов и Юмипиг Академик Бултекс 99 отново завърза интригата, но в този момент опитният Данчо Бозов пак изведе Рилски спортист напред с кош след самостоятелен пробив и тройка. След много борба и грешки и от двете страни Юмипиг изравни с тройка 24 секунди преди края но Джетър вкара за Рилски в ответната атака, а Бозов фиксира крайния резултат от линията за наказателни удари.

Айзея Юмипиг направи поредния си страхотен мач за домакините и записа 27 точки, от които 3 тройки, и 5 асистенции. Шакир Смит се отчете с 15 точки, Мануел Джонсън добави 12 точки и 5 борби.

За гостите Йордан Бозов и Шелдън Джетър вкараха по 15 точки, Травис Тейлър записа дабъл-дабъл от 14 точки и 11 борби.

В събота от 18 часа Академик Бултекс 99 гостува на Черно море в мач от 6-я кръг на НБЛ, а във вторник от 20.30 часа приема македонския Блокотехна в 5-я кръг на Бълканската лига в Комплекс СИ²ЛА.