Спортните новини: Днес (19) | Вчера (18)
Трудна, но много ценна победа за Академик срещу Берое за Купата на България
Автор: Екип Plovdiv24.bg 19:47 / 10.01.2018Коментари (0)3565
Академик Бултекс 99 победи Берое с 84:78 в първи четвъртфинал от турнира за Купата на България по баскетбол за мъже, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Двубоят се игра в Комплекс СИ²ЛА в Пловдив, а реваншът е следващата сряда в Стара Загора.

Мачът бе изключително напрегнат, като двата тима на няколко пъти си разменяха водачеството в резултата. Берое дори водеше 4 минути преди края, когато пловдивчани успяха да осъществят обрат и да запазят преднината си.

Отборът на Асен Николов започна уверено, овладя подкошието чрез Маравич и Митко Димитров и стреляше точно от средна дистанция.

Във втората четвърт дръпна с 11 точки, но след индивидуални грешки позволи на Берое да намали разликата.

Третата част се превърна в истински трилър. Близо 5 минути нито един от двата отбора не успя да отбележи кош. Тогава с тройка на Мартин Дурчев и кош с фаул на Адриян Секулов Академик Бултекс 99 отново дръпна с 11 точки. Домакините се отпуснаха и тима на Любо Минчев осъществи пълен обрат с 4 поредни тройки.

В началото на последната четвърт гостите вкараха още две и поведоха със 7 точки. Тогава студентите заздравиха защитата, Дурчев, Юмипиг и Шакир Смит стреляха точно от тройката и се стигна до нов обрат в полза на Академик Бултекс 99.

В герой за Академик Бултекс 99 се превърна Айзея Юмипиг, който се отчете с 22 точки и 8 борби. 17 точки и 7 борби добави националът Димитър Димитров, а Мартин Дурчев завърши мача с 13 точки.