Ботев и Лудогорец не се победиха в скучен мач
Автор: Екип Plovdiv24.bg 17:27 / 07.03.2018Коментари (0)4686
©
Ботев и Лудогорец не се победиха и завършиха 0:0 в среща от 17-ия кръг на Елитната юношеска група до 17 години. Двубоят се игра на изкуствения терен на базата в "Коматево" и бе изгледан от около 50 зрители.

Двата тима направиха много скучен сблъсък, в който головите положения бяха изключителна рядкост. "Канарчетата" бяха далеч от познатото си ниво, докато гостите бяха плътно прибрани в собствената си половина и отправиха едва един удар към вратата на пловдивчани.

Наставникът на "жълто-черните" не можеше да разчита на Димитър Тонев, който е наказан за натрупани жълти картони. Първата част бе меко казано скучна за зрителите, като единствените два удара към вратата на "зелените" дойдоха от Тодор Петков след изпълнение на корнери, но и двата не затрудниха стража на гостите.

След почивката ботевистите заиграха малко по-активно и стигнаха до няколко ситуации. Най-чистата от тях бе в 55-ата минута, когато Атанас Янков навлезе в наказателното поле и пробва удар от 10 метра, който бе отразен от вратаря.

3 минути по-късно Слави Шопов шутира от ъгъла на наказателното поле, но топката мина покрай гредата. В 63-ата минута Иво Казаков пробва идентично изпълнение, като кълбото отново не намери очертанията на вратата.

В 68-ата минута, при една от редките си атаки, гостите можеха да стигнат до трите точки. Играч в "зелено" пробва удар, получи се рикошет и нападател остана в очи в очи с Милко Баданов и пусна кълбото покрай него, но шутът бе много слаб и Димтър Балинов спря топката пред голлинията, след което я изчисти.

По този начин Ботев събра актив от 44 точки с пет повече от втория Левски, но "сините" са с мач по-малко. Лудогорец остава далеч от битката за титлата, като със спечелената точка вече има 32 пункта.