Ботев направи решителна крачка към шампионската титла
Автор: Екип Plovdiv24.bg 10:21 / 05.04.2018Коментари (0)3829
©
Ботев направи решителна крачка към спечелване на титлата в Елитната юношеска група до 17 години. В среща от 22-ия кръг "канарчетата" се наложиха с 3:0 при гостуването си на Марек.

В същото време отборът на ЦСКА-София, който заемаше второто място в класирането преди кръга, допусна загуба с 0:2 при визитата си на Берое. По този начин "жълто-черните" вече имат аванс от 10 точки пред ЦСКА-София, както и 9 пред вече намиращия се на второто място Левски.

Двубоят на стадион "Бончук" премина далеч от очакванията за мач между първия и последния в класирането. Ботевистите играха много отпуснато и разконцентрирано и определено бяха много далеч от познатото си ниво.

Резултатът бе открит в средата на първата част, когато Тодор Петков бе най-съобразителен след разбъркване в наказателното поле и с удар от близка дистанция се разписа за 1:0. До почивката ботевистите имаха още няколко добри положения, като най-чистите се откриха пред Даниел Иванов и Емил Колев, изпуснали очи в очи с вратаря.

През второто полувреме интригата продължи да бъде жива до 60-ата минута, когато Благовест Данчев вкара от дузпа за 2:0. Крайният резултат бе оформен в 70-ата минута, когато Кристиан Добрев направи за смях отбраната на Марек и след като взе топката от центъра премина през целия отбор на дупничани, реализирайки за крайното 3:0.

В следващия кръг Ботев е домакин на Берое. Двубоят е на 14.04 от 11:00ч. на базата в "Коматево".