Спортните новини: Днес (15) | Вчера (18)
Късна драма на дербито между Ботев и Локо в Коматево
Автор: Екип Plovdiv24.bg 19:22 / 03.05.2018Коментари (0)5570
©
Ботев и Локомотив завършиха 1:1 в пловдивското дерби от 25-ия кръг на Елитната група до 19 години. Мачът се игра на централния терен в Коматево.

През първото полувреме възпитаниците на Димитър Палазов седяха по-добре на терена. В 10-ата минута Локомотив можеше да открие резултата. Николай Георгиев нацели с глава страничната греда, а след това не се намери играч в черно и бяло да направи добавка.

В 29-ата минута "смърфовете" поведоха. Октай Юсейн напредна и стреля от границата на наказателното поле и реализира за 0:1. В края на първата част удар на Димитър Законов мина встрани от вратата на Ботев.

В началото на второто полувреме домакините нацелиха страничната греда чрез Станислав Шопов. В следващите минути "жълто-черните" пробваха няколко изстрела над вратата на Венцислав Янков.

В 85-ата минута Ботев изравни резултата. Станислав Шопов изведе Димитър Богданов сам срещу вратаря и нападателят вкара за 1:1.

Драмата настъпи в третата минута на даденото време, когато "канарчетата" бяха много близо до пълен обрат. Васил Василев се озова сам срещу вратаря на Локо и опита да го прехвърли, но топката рикошира в напречната греда.

Със спечелената точка Ботев остана на третата позиция във временното класиране с 51 точки, като "канарчетата" са с равни точки с намиращите се след тях Черно море и Левски. Лидер е Лудогорец с 62 точки, а второто място е за ЦСКА-София с 54 точки.

Локомотив пък е на 11-та позиция с актив от 29 точки.