Спортните новини: Днес (19) | Вчера (18)
Пловдивските гребци стартираха в 4 финала в битка за медалите в Белград
Автор: Екип Plovdiv24.bg 19:06 / 10.06.2018Коментари (0)3051
Българските гребци стартираха на пет финала в битка за медалите на европейското по кану-каяк за мъже и жени в Белград, но никой от нашите не стигна до отличията. Най-добро е касирането на Мирослав Кирчев -  пето място с единичния каяк на 500 метра. Той участва и във финал "Б" на 1000 метра и финишира втори (общо 11-о място).

Пловдив представи трима състезатели на канала "Ада Циганлия" край сръбската столица. Те участваха в четири финала за отличията. Там най-добре се представи световната и европейска шампионка Станилия Стаменова (Тракия), която финишира седма в коронната си дисциплина – единично кану на 200 метра. Станилия завърши втора в серията си, и отиде направо на финала. В подборната серия тя отстъпи само на бъдещата шампионка Олесия Ромасенко (Русия).

Завърналият се в родния клуб Кристиян Душев завърши на осмо място с единичния каяк на 200 метра. В сериите и полуфинала той бе трети. Във финала стартира в девети коридор и се класира осми. В двойка с Велиян Бъчваров (Локомотив, Рс) минаха през квалификациите, полуфинала и завършиха на девето място.

Третият пловдивчанин – Ангел Кодинов (Чипилски), също имаше два старта. По-успешно бе участието му на 1000 метра, където завърши на  осмо място. В късата дистанция – С1-500 спечели финал "Б" и в крайна сметка се нареди на десето място.

България имаше представител и в маратона на К1-5000 метра. Там Иван Хиндалов (ЦСКА) се класира на 16-о място от 22-а състезатели.

Българите в Белград на европейското през 2018 г.

7. Станилия Стаменова (Тракия)          К1-200

8. Кристиян Душев (Тракия)                    К1-200

Ангел Кодинов (Чипилски)                      10. С1-500; 8. С1-1000

9. Кристиян Душев (Тракия)/Велиян Бъчваров (Локо, Рс) К2-200

Мирослав Кирчев (Дунав)                        5. К1-500; 11.К1-1000

16. Иван Хиндалов (ЦСКА)                      К1-5000

С най-много медали от Белград си тръгнаха гребците на Унгария - 12 (4, 4, 4) отличия, пред тези на  Русия - 10 (3, 4, 3) и Испания - 7 (3, 1, 3). Златни медали извоюваха 12 държави, включително Грузия. Отличията си разпределиха гребци от 20 страни. Между тях няма българи. Най-доброто касиране е на Мирослав Кирчев – пето място на единичен каяк на 500 м.