"Тигрите" от Бистрица спряха победната серия на Ботев в контролите
Автор: Екип Plovdiv24.bg 19:15 / 11.07.2018Коментари (12)9196
Дуде Ндонгала откри резултата в спаринга срещу Витоша
Ботев (Пд) завърши 1:1 срещу Витоша (Бистрица) в предпоследната си контрола преди началото на новия сезон. Спарингът се игра на естествен терен №1 на базата в Коматево.

Мачът започна отлично за "канарчетата", които откриха резултата още в 6-ата минута чрез Дуде Ндонгала. 20 минути по-късно Наско Милев изравни.

Това бе общо шеста проверка за жълто-черните по време на подготовката. Предишните 5 контроли завършиха с победи за "канарчетата" - 4:0 срещу Ботев (Гълъбово), 1:0 срещу Верея, 2:0 срещу Локо (ГО), 1:0 срещу Ботев Враца (прекратена в 24-ата минута заради пороен дъжд) и 3:2 срещу ЦСКА 1948.

Двата отбора си размениха по един гол още до средата на първата част. Дуде Ндонгала завърши точен шут добра комбинация на “канарчетата" още в 6-ата минута, а две по-късно Густаво Афонсо пропусна да удвои като от непосредствена близост стреля в напречната греда.

Юношата на Ботев Наско Милев, който сега защитава цветовете на тима от Бистрица, изравни с хубав диагонален удар в 26-ата минута.

Ндонгала от пряк свободен удар и Лъчезар Балтанов с глава пропуснаха да изведат Ботев отново напред преди почивката.

През втората част пловдивчани пропуснаха още няколко добри възможности и в крайна сметка двубоят завърши без победител, като това е и първо равенство за “жълто-черните" в летните проверки, в които тимът на Николай Киров бе безгрешен до момента.

Ботев: Иван Чворович, Филип Филипов, Кристиан Димитров, Димитър Пиргов, Йордан Минев, Серкан Юсеин, Лъчезар Балтанов, Васил Шопов, Тодор Неделев, Дуде Ндонгала, Густаво Афонсо.

(Мартин Димитров, Костадин Ничев, Радослав Апостолов, Стивън Петков, Станислав Шопов, Милко Георгиев, Благовест Данчев, Атанас Янков).