Марица продължава без допуснат гол в Трета лига
Автор: Екип Plovdiv24.bg 20:11 / 02.09.2018Коментари (0)4012
© ФК Марица
Марица победи с 2:0 Асеновец в мач от 4-ия кръг в Трета лига - Югоизточна група. Така жълто-сините продължават бец загуба от началото на сезона, като освен това нямат допуснат гол във вратата си.

В двубоят не взеха участие двама основни футболисти - капитанът Костадин Дяков и Николай Димитров, които са с травми.

В 45-ата минута Атанас Савов проби по крилото, Иванов тръгна да излиза напред, но бързоногият футболист на Марица отправи хубав прехвърлящ удар, с който откри резултата - 1:0.

В 59-ата минута Даниел Спасов отправи страхотен удар, но топката срещна гредата. След това топката попадна у Тодор Тимонов - Лимона и той с диагонален удар направи безпомошен Иванов, забивайки топката в горния ъгъл на вратата за 2:0.

Така Марица записа трета поредна победа у дома и с актив от 10 точки заема втората позиция в класирането. Лидер е Нефтохимик, който единствен има пълен актив от 12 точки. В следващия кръг маричани гостуват на Розова долина на 8 септември в Казанлък.

МАРИЦА: Илия Николов, Даниел Спасов, Пламен Табаков, Величко Величков, Атанас Савов, Христо Янчев, Мартин Анастасов (Красимир Иванов), Лъчезар Ангелов (Милен Танчев), Запрян Запрянов, Айкут Янъков, Тодор Тимонов - капитан (Александър Праматаров). Резерви: Горан Гръблев, Йордан Пейчинов, Стоян Пидев, Георги Георгиев. Треньор: Борислав Караматев

АСЕНОВЕЦ: Станимир Иванов, Румен Енков, Йордан Жаров, Иван Ангелов, Тодор Тодоров (Халил Халил), Яшар Ферадов, Октай Емир (Марио Филипов), Стоян Славков - капитан, Мирослав Радев, Тодор Ст. Тодоров (Никола Лалев), Олджай Алиев. Резерви: Халил Мюмюн, Халил Халил, Ерсин Сладунов, Борис Филизов, Ариф Ферадов. Треньор: Димитър Илиев.