Спортните новини: Днес (0) | Вчера (19)
Левски разгроми "баските" от Куклен с 6:0 на Лаута
Автор: Екип Plovdiv24.bg 17:52 / 25.09.2018Коментари (0)4300
Атлетик (Куклен) не успя да сътвори сензация и приключи участието си в турнира за Купата на България. "Баските" загубиха от Левски (София) с 0:6 в 1/16-финален двубой, който се игра пред близо 2000 зрители на стадион "Локомотив" в Пловдив, предаде репортер на Plovdiv24.bg.

"Сините" пречупиха съперника си с два бързи гола в края на първото полувреме, дело на пловдивчанина Атанас Кабов и румънеца Серджио Буш. След почивката се разписаха Станислав Иванов на два пъти и Фелипе Нашименто, а Янко Гюзлев си отбеляза автогол.

Футболистите на Атлетик стояха добре през първата част и дори имаха невероятна възможност да открият резултата в 34-ата минута. Юношата на Локо (Пд) Шабан Османов изведе блестящо Димитър Джонджуров сам срещу Николай Кръстев, но нападателят шутира с левия крак в тялото на вратаря.

В 41-ата минута Левски откри резултата. Милош Цветкович прати топката от тъч към Богдан Вашчук, който бе близо до аутлинията. Последва пас по земя към дебнещия на близката греда Атанас Кабов, който засече с крак за 0:1.

Малко преди почивката бившият футболист на Локо (Пд) Иван Горанов проби отляво и центрира към Серджиу Буш. Румънецът направи две крачки в наказателното поле и с диагонален удар прати топката в мрежата за 0:2.

Атлетик рухна в рамките само на 3 минути, когато допусна 3 гола и това изцяло уби интригата в мача. В 72-ата минута Фелипе Нашименто изведе Станислав Иванов, който направи преднината за столичани 3:0.

Две минути по-късно Милош Цветкович центрира отясно на наказателното поле, а бранителят на символичните домакини Янко Гюзлев имаше малшанса да засече в собствената си врата за 0:4. В 75-ата Богдан Вашчук центрира отдясно, а Станислав Иванов засече за 5:0.

В 86-ата минута Фелипе Нашименто също записа името си сред голмайсторите, оформайки крайното 0:6.

Атлетик (Куклен) игра в състав: 12. Димитър Георгиев, 4. Юлиан Романов, 13. Валександър Христев, 15. Янко Гюзлев, 11. Нерджиб Нерджиб, 7. Никола Праматаров, 19. Васил Гуджев, 10. Шабан Османов (62- 86. Иван Площаков), 17. Мирослав Кайраков (78- 23. Антонио Топалов), 8. Димитър Джонджуров, 9. Борислав Хаджиев.