Спортните новини: Днес (27) | Вчера (21)
Слаба далечна стрелба провали Академик
Автор: Екип Plovdiv24.bg 11:31 / 14.10.2018Коментари (0)2658
©
Академик се държа достойно и се бори до края, но записа втора загуба от началото на сезона в Националната баскетболна лига. Пловдивският тим отстъпи като гост на Берое с 80:73 /23:18, 19:12, 21:21, 17:22/ и заема 6-о място във временното класиране след първите два кръга.

Началото бе добро за гостите, които водеха в голяма част от първата четвърт. В края обаче домакините успяха да обърнат и да вземат 5 точки аванс. През втората четвърт Берое заздрави защитата и се откъсна с още 7 точки напред на почивката. Междувременно след забивка на Джеймс Уайт от домакините електронното табло, отмерващо секундите за атака, се повреди и се наложи дълго прекъсване на срещата.

След почивката доминацията на старозагорци продължи и авансът им стигна 19 точки. Все пак с много борба Академик Бултекс 99 успя да върне разликата от 12 точки, която бе на полувремето. В последната четвърт пловдивският тим се бореше още по-ожесточено и 6 миунти преди края съкрати пасива си само на 4 точки. Тройка и кош на Бачински обаче отново наклониха везните в полза на Берое, който удържа преднината си до края.

Далечната стрелба бе ахилесовата пета на Академик в този мач. Тимът на Дарко Костич записа само 18.5 процента успеваемост, отбелязвайки 5 тройки от 27 опита. Иначе Дайшон Найт и Васил Бачев бяха най-резултатни с по 23 точки, Младен Виткович се отчете с 11, Питър Олисемека вкара 8 точки и хвана 16 борби. За победителите над всички бе Далин Бачински с 21 точки и 7 борби, а с по 11 се включиха Николай Стоянов и Конър Франкамп.

В третия кръг идната седмица Академик почива, а преди това в сряда гостува на албанския Теута в първия си мач от Балканската лига.