Спортните новини: Днес (0) | Вчера (26)
Димитър Кузманов: Аз никога, никога, никога не се отказвам!
Автор: Екип Plovdiv24.bg 21:29 / 25.10.2018Коментари (0)2325
© Facebook
Най-добрият пловдивски тенисист в момента - Димитър Кузманов - Мико, се класира за полуфиналите на турнира на червени кортове в Санта Маргерита ди Пула (Италия), който е с награден фонд 25 хиляди долара.

Поставеният под №1 в основната схема Кузманов победи със 7:5, 4:6, 6:3 Рикардо Балцерани Италия, като мачът продължи 2 часа и 55 минути. Националът на България за "Купа Дейвис" поведе с 5:2 в първия сет, но допусна изравняване за 5:5. Мико успя да стигне до нов пробив в гейм №12 и затвори сета със 7:5.

Във втората част Кузманов допусна изоставане с 2:5 и загуби с 4:6. В третата решителна част Мико поведе с 4:0 и успя да задържи преднината си до края.

Така Кузманов заработи 8 точки за световната ранглиста, а за място на финала ще играе срещу №4 в схемата Едуард Лобато от Испания.

"Аз никога, никога, никога не се отказвам! 3-часова битка и 1/2-финал в Италия", написа Кузманов в официалната си страница във Фейсбук.

Лудогорец реши всичко, чака на финал победителя от Ботев - ЦСКА-София
Локомотив взе дербито с Ботев! "Канарчетата" с червен картон, Пепи Андреев с два гола
Ген. Нонка Матова: Запишете се! Всяко ваше участие в спорт е здраве и добра емоция