Спортните новини: Днес (0) | Вчера (23)
Щангистка на Марица извоюва пето място на европейското първенство
Автор: Екип Plovdiv24.bg 19:01 / 26.10.2018Коментари (0)3938
©
Състезателката на Марица (Пд) Джесика Иванова, която се подготвя от Димитър Стойков, извоюва пето място в категория плюс 90 кг на европейското по вдигане на тежести за юноши и девойки до 20 г. и младежи - до 23 г. Първенството се проведе в полския град Замошч.

Днес Джесика стана единствената атлетка в кат. +90 кг, която направи шест сполучливи опита в двете движения – 85, 90 и 94 кг в изхвърлянето; 105, 110 и 117  кг в изтласкването. С това пловдивчанката събра двубой от 211 кг и се нареди на пето място в категорията.

България участва със седем състезатели в Замошч – четирима юноши и девойки (до 20 г.) и трима младежи (до 23 г.). Те извоюваха два златни медала. Даяна Димитрова победи в кат. 48 кг при девойките (до 20 г.). Състезателката от Добрич събра двубой от 164 (72, 92) кг. Тя спечели първите места и в двете движения,като направи само три опита. В изхвърлянето сполучи на 72 кг, но не успя да закове 74 кг. В изтласкването вдигна 92 кг , което бе достатъчно за първото място.

Вторият златен медал за България донесе Божидар Андреев в групата на младежите. Възпитаникът на сливенската школа остана втори в изхвърлянето със 150 кг, но спечели изтласкването със 188 кг и така събра двубой от 338 (150, 188). Среброто остана за руснака Вячеслав Яркин с 337 (151, 186) кг.

Класирането на останалите българи в Полша е следното: юноши и девойки (до 20 г.): Виктория Станева е десета в кат. 53 кг със 155 (67, 88) кг, а Валентин Генчев (кат. 69 кг) е осми с 281(126, 155) кг; младежи:  Асен Асенов (кат. 56 кг) е пети със 195 (85, 110) кг, а Николай Георгиев (кат. 77 кг) – девети с 290 (130, 160) кг.

Оперираха успешно Георги Николов! Известен мениджър с голяма помощ за нападателя на Ботев