Треньор и директор на Созопол с арогантно поведение срещу фенове на Марица
Автор: Екип Plovdiv24.bg 12:06 / 25.11.2018Коментари (0)5028
© ФК Марица
Отборът на “Марица" постигна ценна победа с 2:1 над “Созопол" в мач от предпоследния за есенния полусезон 16-и кръг на Трета лига - Югоизточна група.

Спортният директор на гостите Румен Димов и треньорът Маргарит Димов се държаха непристойно и арогантно, влизайки в пререкания с публиката - нещо твърде непрофесионално с оглед опита им като футболни ръководители, заявиха от пресслужбата на жълто-сините. Треньорът Маргарит Димов пък оспорваше почти всяко съдийско решение, като веднъж главният съдия Владимир Ел-Хатиб му направи забележка, заради обиди към публиката.

Още в 4-ата минута Георги Георгиев бе изведен сам срещу Свилен Нотев и го продоля, след което вратарят на Созопол повали Георгиев на границата пред наказателното поле. Реферът Владимир Ел-Хатиб показа директен червен картон на Нотев и отсъди пряк свободен удар. Тодор Тимонов - Лимона изпълни майсторски и откри резултата - 1:0.

В 43-ата минута Айкут Янъков се озова на срелкова позиция, но вратарят Димитър Николов успя да спаси ударът му. На правилната позиция бе Христо Янчев, който удвои резултата след избитата от вратаря топка - 2:0.

В последната минута на мача гостите стигнаха до дузпа, която бе реализирана майсторски от Станимир Баев, който намали за 2:1.

След победата “Марица" излезе на трета позиция в класирането с 35 точки, колкото има и състава на “Созопол". Лидер е “Нефтохимик" с 40, пред “Загорец" (Нова Загора) с 37. Маричани нямат загуба срещу отборите от Топ 5, които са считани за претенденти за изкачване във Втора лига, като “жълто-сините" имат две победи и две равенства - общо 8 точки.

МАРИЦА: Илия Николов, Величко Величков, Пламен Табаков, Даниел Спасов, Джунейт Узунов, Красимир Иванов (Милен Танчев), Христо Янчев, Тодор Тимонов - капитан, Айкут Янъков, Запрян Запрянов (Йордан Пейчинов), Георги Георгиев (Лъчезар Ангелов). РЕЗЕРВИ: Горан Гръблев, Атанас Савов, Ерик Смилянов, Александър Праматаров. Треньор: Борислав Караматев

СОЗОПОЛ: Свилен Нотев (червен картон - 4’), Петър Кюмюрджиев - капитан, Диян Лефтеров (Юлий Шекеров), Иван Стоянов, Мирослав Иванов, Мартин Газиев (Димитър Коларов), Стефан Стойнов, Станимир Баев, Антонио Ласков, Уилфред Гримо, Кристиян Иванов (Димитър Николов - вратар). РЕЗЕРВИ: Яни Николов, Иван Ангелов, Кристиян Козаров, Ангел Каракашев. Треньор: Маргарит Димов