Спортните новини: Днес (7) | Вчера (18)
Академик с нова важна победа след треньорската смяна
Автор: Екип Plovdiv24.bg 09:22 / 07.01.2019Коментари (0)1771
© НБЛ
Академик Пловдив грабна страхотна победа след драма с продължение при гостуването си на Рилски спортист в Самоков в мач от поредния кръг в Националната баскетболна лига. Така завърналият се на поста старши треньор Асен Николов записа втори пореден успех начело на тима след този срещу Блокотехна в Балканската лига.

Пловдивският баскетболен тим надигра домакините с 98:87 /29:14, 14:20, 22:16, 10:25, 23:12/, след като водеше почти през целия мач, но допусна да се стигне до продължение. В него обаче момчетата на Асен Николов бяха безпощадни и само за 5 минути вкараха цели 23 точки.

Гостите започнаха отлично и натрупаха 15 точки аванс още след първата четвърт. Рилецо успя да върне 6 до почивката, но в третата четвърт отново бе за Академик, който си върна разликата от 15 точки преди последната решителна четвърт. Пловдивчани успяваха да поддържат добър аванс, но в последните 2-3 минути допуснаха той да бъде стопен, а кош със сирената за домакините доведе до продължение.

Академик дръпна със серия от 8:1 и не позволи повече да бъде застигнат, а само за 5 минути момчетата на Асен Николов вкараха пет тройки – колкото за цялото редовно време. Голям мач за победителите направи центърът Питър Олисемека, който бе най-резултатен с поредния си дабъл-дабъл от 22 точки и 18 борби. Дайшон Найт добави 21, Васил Бачев 20, Виткович – 15, Груев – 14.

За Рилски спортист над всички бе ветеранът Йордан Бозов с 23 точки, Диме добави 18, Харис – 11. В петък от 18.30 часа в Колодрума Академик Пловдив посреща Академик Сф, Рилски спортист почива в следващия кръг.