Ботев с първа загуба в контролите, Кайзер спаси отбора от разгром
Автор: Екип Plovdiv24.bg 16:51 / 31.01.2019Коментари (2)6185
©
Ботев (Пд) записа първа загуба в контролните си срещи през 2019 година. Жълто-черните отстъпиха на чешкия Слован (Либерец) с 0:2 в третата си проверка от подготвителния лагер в Турция. Двубоят се игра на терена на спортния комплекс "Зеки Арслан Демирчи" в Сиде, а възпитаниците на треньора Николай Киров не успяха да създадат нито едно чисто положение.

Преди този мач "канарчетата" записаха две равенства в Турция - срещу Радник Сурдулица (1:1) и Пяст Гливице (0:0), а в Пловдив надиграха Локо (ГО) с 2:0.

Чехите откриха резултата още в 6-ата минута. Футболист на Слован проби отляво в наказателното поле сам срещу Иван Чворович. Последва пас към Либор Козак, който от 1-2 метра вкара на празна врата за 0:1.

В 17-ата минута дойде и първият опасен удар от странана Ботев към вратата на съперника. Антон Карачанаков шутира силно от около 30 метра, но топката мина на сантиметри от напречната греда.

В 30-ата минута Слован удвои преднината си. Това стана отново след пробив по левия фланг. Последва центриране и Либор Козак засече с глава. Топката влезе в долния ляв ъгъл на вратата, а Иван Чворович дори не помръдна - 0:2.

След почивката Слован (Либерец) създаде четири 100-процентови положения, които бяха спасени по блестящ начин от влезлия в игра вратар Даниел Кайзер.

Иван Чворович (46- Даниел Кайзер), Джонатан Перейра (23- Васил Шопов), Димитър Пиргов (83- Атанас Ташолов), Кристиан Димитров (46- Костадин Ничев), Филип ФилиповРадослав Терзиев (73- Радослав Апостолов), Лъчезар Балтанов (83- Димитър Тонев), Тодор Неделев (87- Габриел Земярски), Атанас Зехиров (87- Запро Динев), Кристиан Добрев (46- Иван Василев), Антон Карачанаков (67- Станислав Шопов).