Марица даде две жертви при гостуването на Хасково
Автор: Екип Plovdiv24.bg 12:28 / 04.03.2019Коментари (0)3772
© ФК Марица
Марица не успя да победи Хасково и завърши 1:1 в мач от 19-ия кръг на първенството в Трета лига - Югоизточна група. Жълто-сините бяха по-добрият тим на терена и създадоха повече чисти положения, а и веднъж гредата помогна на домакините.

В 28-ата минута младият кадър на школата на Марица Йордан Пейчинов откри резултата с прострелен удар след много добро центриране от фаул на Христо Янчев.

Минута по-късно домакините изравниха при първото си положение в мача. Това направи Марио Йовов с удар по земя от границата на наказателното поле, намерил долния ъгъл на вратата на Илия Николов.

В края на полувремето след единоборство юношата Милен Танчев получи контузия, като съмненията са за извадена става на пръста. На полувремето той бе заменен от опитния Тодор Тимонов.

В 65-ата минута много опасен удар на Айкут Янъков по диагонала облиза страничната греда. В 85-ата минута гредата спаси домакините от попадение след удар на Георги Георгиев. Отново принудителна смяна се наложи да прави треньорът Борислав Караматев поради контузия на Даниел Спасов.

С актив от 36 точки Марица остава на 4-то място в класирането. В събота (9 март) жълто-сините приемат Загорец (Нова Загора) в дербито на 20 кръг. Срещата е от 15 часа, на стадион “Марица".