Футболисти блъскат уплашен съдия на стадион "Марица", охраната влиза два пъти на терена
Автор: Екип Plovdiv24.bg 16:03 / 10.03.2019Коментари (0)4191
© ФК Марица
Марица победи с 1:0 третия в класирането Загорец (Нова Загора) в дербито от 20-ия кръг от първенството в Трета лига - Югоизточна група. Единственото попадение в мача реализира Айкут Янъков в 21-ата минута.

Преди срещата двата отбора и всички присъстващи на стадиона почетоха с минута мълчание паметта на юношата на Марица Станимир Стоянов, който си отиде от този свят преди година.

В 21-ата минута на дербито Тодор Тимонов - Лимона изведе Айкут Янъков зад отбраната на гостите. Юношата на Локо (Пд) преодоля вратаря Караманов и от малък ъгъл прати топката в мрежата за 1:0. Това бе попадение №7 за бившия младежки национал през настоящия сезон.

Най-фрапиращата ситуация се разигра десетина минути преди да изтече редовното време. Вратарят Караманов пробяга около 35 метра, за да се разправя с рефера, като го блъсна в гърдите. В тази ситуация деен бе и Явор Иванов, който вече бе получил жълт картон именно за разправии. Наложи се охраната да влиза на терена, а впоследствие уплашеният рефер не показа никави наказателни картони, с което окончателно изпусна мача.

След неговия край Мариан Чернаев заплашително се втурна да се саморазправя със страничния съдия, с когото на няколко пъти по време на срещата влизаше в пререкания. Охранителите, негови съотборници и треньорът Мирослав Миндев едва успяха да одържат футболиста и до удари не се стигна.

С мач по-малко и с актив от 39 точки Марица продължава да заема четвъртата позиция. Трети е Загорец с 41, а лидер продължава да бъде Нефтохимик вече с 50. В следващия кръг Марица гостува на Асеновец. Тимът от Асеновград е последен в класирането.