Лимона вкара два за победа на Марица в Асеновград
Автор: Екип Plovdiv24.bg 12:10 / 17.03.2019Коментари (0)2528
© ФК Марица
Марица победи Асеновец с 2:0 като гост в мач от 21-ия кръг на Трета лига - Югоизточна група, който се игра на стадион “Шипка" в Асеновград. И двете попадения за жълто-сините вкара опитният Тодор Тимонов - Лимона.

В 16-ата минута капитанът на пловдивчани Костадин Дяков удари греда, а в 43-ата Христо Янчев се озова сам срещу вратаря на домакините, но пропусна да открие резултата.

В началото на второто полувреме бе извършено нарушение срещу Николай Димитров в наказателното поле на Асеновец и съдията Краевски отсъди дузпа. Зад топката застана Тодор Тимонов, който вкара за 0:1 в 50-ата минута.

В 66-ата минута Лимона реализира много красив гол за 0:2. Той стреля от около 35 метра по земя и прати топката в долния ъгъл на вратата на Асеновец.

С актив от 42 точки и мач по-малко Марица заема 4-то място в класирането, на две от третия Загорец. Пловдивският тим продължава да бъде отборът с най-добра защита, като е допуснал най-малко голове от всички други състави в групата.

В следващия кръг кършиякалии посрещат Розова долина на 23 март от 15 часа на стадион “Марица".

Марица игра в състав: Илия Николов, Даниел Спасов, Николай Димитров, Джунейт Узунов, Йордан Пейчинов, Красимир Иванов, Тодор Тимонов (Мартин Анастасов), Костадин Дяков - капитан (Айкут Янъков), Христо Янчев, Мирослав Радев (Пламен Табаков), Запрян Запрянов.